sobota, 22 listopada 2014

Wrocławski Jarmark Bożonarodzeniowy

Na wrocławskim Rynku po raz kolejny wystartował Jarmark Bożonarodzeniowy. Centrum miasta znów stało się tłem dla bajkowej scenerii, pełnej świątecznych atrakcji – przede wszystkim tych kulinarnych. Na mieszkańców Wrocławia oraz turystów czekają smakołyki z różnych zakątków Europy – węgierskie kurtoszkołacze, turecka baklawa, ale także austriackie sery, francuskie ślimaki i wina, czy też polskie oscypki i wędzone ryby. A wszystko wśród pachnących choinek, aromatu prażonych orzechów, zapachu czekolady, pierników i grzanego wina. Warto zatrzymać się na chwilę w Bajkowym Lasku i posłuchać najpiękniejszych baśni i bajek. W tym roku czekają na nas: "Kopciuszek", "Czerwony Kapturek", "Pinokio" i "Śpiąca Królewna". Jarmark Bożonarodzeniowy to także idealne miejsce dla osób poszukujących wyjątkowych prezentów. W drewnianych budkach znaleźć można naturalne kosmetyki, ręcznie wyrabiane zabawki, biżuterię, artykuły dekoracyjne i wiele innych unikatowych produktów. Sprzedaż z domków drewnianych odbywa się w godzinach 10:00–21:00. Jarmark gości na wrocławskim Rynku do 22 grudnia.

5 komentarzy:

 1. Klimat świąt jeszcze w listopadzie. Sama nie wiem co o tym myśleć. :))

  Na pewno chętnie zwiedziłabym stoiska, ale nie teraz, bliżej świąt! :)

  OdpowiedzUsuń
 2. U nas w Niemczech juz we wrzesniu widac dekoracje, a pazdzierkiu, to pelna para wszystko rusza, wiec i tak nie najgorzej u Was:)))

  OdpowiedzUsuń
 3. Ojej, już we wrześniu?! Czyli święta przez pół roku :) W grudniu wybieram się na jarmarki do Drezna. Zobaczę, zwiedzę, porównam. Już nie mogę się doczekać.

  OdpowiedzUsuń
 4. Maciek, trzeba było napisać, że zdjęcia z zeszłego roku.... Dzisiaj oświetlenie jest już bardziej nowoczesne i ekonomiczne :)

  OdpowiedzUsuń
 5. No i wydało się :) Fakt, zdjęcia czekały cały rok na publikację. Tegoroczny jarmark jeszcze nie doczekał się obfotografowania. Ale wizytę na Rynku już złożyłem.

  OdpowiedzUsuń

LinkWithin

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...