poniedziałek, 10 czerwca 2013

Makaroniki z truskawkami

W końcu podjąłem próbę przygotowania makaroników. Pomysł ten narodził się podczas kwietniowej wizyty w Paryżu i nie chciał opuścić mojej głowy. Wiedziałem, że będzie to nie lada wyzwanie. I tak też było.  Makaroniki wymagają bowiem wyjątkowych umiejętności i niezwykłej precyzji. No i oczywiści dobrego przepisu. Uzyskany efekt, choć bardzo smaczny, odbiegał od makaroników, które skosztowałem w Paryżu (przede wszystkim w odniesieniu do konsystencji i kształtu – moje nie były tak idealnie okrągłe jak te paryskie). Dodatek świeżych truskawek sprawia, że makaroniki nie mogą być długo przechowywane i najlepiej je zjeść tego samego dnia, kiedy zostały przygotowane. Inaczej mogą rozmoknąć i trzeba będzie je zjeść łyżką (wiem, bo kilka sztuk spotkał właśnie taki los). Z makaronikami będę eksperymentował. Może kiedyś zbliżę się do ideału.

6 komentarzy:

 1. No wyglądają bardzo profesjonalnie :) A do tego truskawki, pysznie :) Ja chyba jeszcze nie dorosłam do makaroników, przerażają mnie nadal :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Śliczne :) Kiedyś robiłam makaroniki na Boże Narodzenie z czekoladą. Z truskawkami są pewnie równie smaczne :)

  OdpowiedzUsuń
 3. wyglądaja super, dostrzegliśmy na wykrywaczu...super!

  OdpowiedzUsuń
 4. Mniam, ale bym zjadła takiego makaronika z truskawkami! Wspaniale musi smakować :) Pozdrawiam!

  OdpowiedzUsuń
 5. ale narobiłaś mi smaku :P muszę koniecznie przyrządzić ten makaroniki bo chodzą mi po głowie od dawna :) pozdrawiam :)

  OdpowiedzUsuń

LinkWithin

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...